ZASTANAWIASZ SIĘ

DLACZEGO POWINIENEŚ WYBRAĆ NASZE DIETY?

oto argumenty

Codziennie przywieziemy w wybrane przez Ciebie miejsce zestaw składający się z pięciu posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Jeśli zamawiasz posiłki na cały tydzień, zestaw niedzielny otrzymujesz razem z posiłkami na sobotę. Liczba posiłków jest taka sama w każdym programie. Dodatkowo na Twoje życzenie dostarczymy 2 l wody mineralnej, niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Wszystkie nasze programy opracowywane są przez specjalistów ds. żywienia, zgodnie z najnowszą wiedzą o prawidłowym żywieniu człowieka oraz zaleceniami takich podmiotów, jak: Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, Światowa Organizacja Zdrowia oraz Uniwersytet Narodów Zjednoczonych.
Przeciętny spadek masy ciała u osób z nadwagą to około 1 kg tygodniowo. Po miesiącu stosowania diety, przez około 7-14 dni, następuje stabilizacja nowej masy ciała. W tym czasie nie tracisz na wadze, ale nadal musisz ściśle przestrzegać tej samej diety. Po tym okresie organizm znowu zaczyna tracić kilogramy.
Sugerujemy, aby korzystać z naszych programów do momentu osiągnięcia pożądanej masy ciała. Trzeba jednak pamiętać, że w celu utrzymania osiągniętych efektów należy spożywać więcej kalorii, ale koniecznie w postaci dobrze zbilansowanych i odpowiednio przygotowanych posiłków. Aby cieszyć się z uzyskanych rezultatów odchudzania, proponujemy posiłki w ramach naszego Programu RÓWNOWAGA, który ma na celu utrzymanie osiągniętej masy ciała.
Tak się nie stanie. Powód jest prosty – zapotrzebowanie na energię, czyli niezbędną liczbę kalorii na dobę, jak również na witaminy i składniki mineralne obliczamy dla każdej osoby indywidualnie. W tym miejscu przestrzegamy przed zgubnym wpływem diety 1000 kalorii, która nie zaspokaja energetycznych potrzeb organizmu, powodując włączenie mechanizmu ochrony przed zagłodzeniem i w konsekwencji – odkładanie zbędnego tłuszczu. A wtedy efekt jo-jo gwarantowany.
Przeciwwskazaniem do korzystania z posiłków w ramach naszych programów są: cukrzyce typu 1 oraz 2, niedoczynność i nadczynność tarczycy, insulinooporność, refluks żołądkowo-przełykowy, nadwrażliwość jelita i wrzody. Osobom, u których stwierdzono takie choroby, polecamy nasze programy indywidualne. W progamach indywidualnych możemy realizować dietetyczne menu wg zaleceń Twojego specjalisty. Składniki takich posiłków oraz sposób ich przyrządzenia będzie ściśle odpowiadał zaleceniom medycznym i dietetycznym.
1000 kcal dziennie to dla organizmu zdecydowanie za mało – o czym często zapominają amatorzy tej wciąż niestety popularnej „diety”. Ludzki organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, jeśli dostarczymy mu zaledwie 1000 kcal na dobę. Liczba ta nie pokrywa zapotrzebowania energetycznego na takie procesy, jak: oddychanie, praca mięśni, serca czy mózgu. Organizm, który odczuwa niedobór energii, ma poczucie zagrożenia głodem. W związku z tym włącza mechanizm obrony przed zagłodzeniem. Skutkuje on kumulowaniem tkanki tłuszczowej (np. w formie cellulitu) i czerpaniem energii z mięśni. W efekcie ciało staje się mało jędrne, a mięśnie wiotczeją. Ponadto dieta ta odbija się niekorzystnie na naszym samopoczuciu, odczuwamy chroniczne zmęczenie, mamy problemy z koncentracją i snem. Dlatego Zielony Widelec zdecydowanie odradza dietę 1000 kcal – wyrządza ona więcej szkody niż daje pożytku.
Przede wszystkim należy określić cel: czy chciałbyś zrzucić zbędne kilogramy, nabrać masy mięśniowej czy może utrzymać aktualną wagę. Następnie za pomocą kalkulatora stworzonego w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia powinieneś wyliczyć wymaganą liczbę kalorii, która będzie niezbędna do osiągnięcia Twojego celu. Posiłki w każdym z programów, oprócz tego, że zawierają odpowiednią liczbę kalorii, są również zbilansowane tak, aby w najbardziej skuteczny sposób pomóc Ci zrealizować cel.
Po pierwsze i najważniejsze: firma Zielony Widelec to profesjonaliści, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantują najwyższą jakość usług, a tym samym skuteczne wsparcie w zrzucaniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu pożądanej sylwetki. Jesteśmy zgranym zespołem, który reprezentuje pokolenie ludzi takich jak Ty: chcących odżywiać się zdrowo, mających świadomość tego, jak właściwe odżywianie wpływa na jakość codziennego życia oraz rozumiejących, jak trudno o pożywne, regularne i dobrze zbilansowane posiłki przy intensywnym trybie życia osób w dużym mieście. Po drugie, zależało nam, aby stworzyć firmę, z której usług sami chcielibyśmy korzystać. Wzięliśmy też pod uwagę opinie i sugestie naszych przyjaciół, którzy mieli nie najlepsze doświadczenia z firmami oferującymi podobne usługi, prowadzonymi często przez zupełnie przypadkowe osoby.
Nasze programy to profesjonalnie ułożone i odpowiednio przygotowane diety, które dobieramy dla każdego indywidualnie. Kluczowe są dla nas długofalowe efekty, a nie tylko chwilowa, niezdrowa utrata masy ciała, prowadząca jednocześnie do spalania mięśni, akumulacji tkanki tłuszczowej (cellulitu) i efektu jo-jo. Taka sytuacja ma często miejsce przy diecie 1000 kcal. U nas to nie Ty musisz wybierać, to my dobieramy ofertę najlepszą dla Ciebie, dopasowując ją do Twoich celów, stanu zdrowia oraz trybu życia. Zależy nam, aby dostarczać Ci smaczne, zdrowe posiłki oraz 2 l wody mineralnej dziennie, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę i czuć się lepiej w swoim ciele. Dbamy o Twój komfort i wygodę, dlatego dzienny zestaw dostajesz zawsze w wybrane miejsce. Możesz też zamówić posiłki na weekendowe wyjazdy lub zawiesić dostawę na określone dni. W Zielonym Widelcu pamiętamy o Tobie również wtedy, gdy nie możemy Ci towarzyszyć: dajemy Ci wówczas szczegółowe instrukcje na temat odżywiania: co kupić, jak przygotować, kiedy jeść, czym zastąpić składniki, których nie lubisz itp.
Najlepszym sposobem upewnienia się o wysokiej jakości posiłków oferowanej przez Zielony Widelec jest zamówienie jednodniowego zestawu próbnego. Cena takich pięciu posiłków to jedynie 50 zł. Nie musisz nam wierzyć na słowo – już dziś zamów i przekonaj się sam!
Dieta wegetariańska pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, witaminy i składniki mineralne. W związku z tym, że w diecie tej nie ma mięsa, istnieje konieczność dostarczenia większej ilości białka zwierzęcego w formie takich produktów, jak nabiał czy ryby.
Dieta na utrzymanie wagi powinna być stosowana w momencie, gdy osiągniesz swój cel w postaci pożądanej masy ciała. Nawet w tym momencie niezmiernie ważne jest spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków o odpowiedniej kaloryczności. I temu właśnie służy nasz program RÓWNOWAGA.
Idealnym rozwiązaniem dla osoby o bardzo szczupłej budowie ciała będzie nasz program RÓWNOWAGA, którego celem jest utrzymanie aktualnej wagi. Wpłynie też na poprawę sylwetki poprzez zwiększenie jędrności skóry (mniejszy cellulit) i uwypuklenie mięśni. Polepszy samopoczucie i koncentrację.
Chcemy obalić mit, że węglowodany tuczą. Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości i rodzajów białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i składników mineralnych. Dlatego też konieczne jest jedzenie węglowodanów. Należy jednak pamiętać, że muszą być one spożywane w odpowiednich ilościach, o właściwych porach dnia oraz w połączeniu z odpowiednimi rodzajami białka i tłuszczów. Właściwa ilość węglowodanów złożonych (chleba, kaszy, ryżu, płatków owsianych) nie powoduje włączenia mechanizmu obronnego chroniącego organizm przed zagłodzeniem. Opracowując nasze programy dietetyczne, wszystkie te kwestie bierzemy pod uwagę.
Aby zrzucić kilogramy, przybrać na wadze bądź ją utrzymać, potrzeba czegoś więcej niż tylko jedzenie tego, co zdrowe. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zbilansowanie wszystkich posiłków oraz jedzenie ich w odpowiednich porach i ilościach. Niestosowanie się do tych zasad prowadzi do skoków poziomu glukozy oraz insuliny, które w efekcie powodują kumulowanie się tkanki tłuszczowej, spowolnienie metabolizmu, zmęczenie oraz problemy z koncentracją.
Podjadanie słonych czy słodkich przekąsek jest niezdrowe. Czasem jednak chęć na nie wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. W Zielonym Widelcu mamy i na to sposób. Otóż dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie nie będziesz mieć ochoty na podjadanie niezdrowych rzeczy. Dlaczego? Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na utrzymywanie na odpowiednim poziomie hormonu szczęścia (serotoniny) oraz hormonu przyjemności (dopaminy). W momencie, gdy hormony te spadają poniżej pewnego poziomu, pojawia się chęć na słodką przekąskę, która tylko na chwilę podnosi ich poziom. W ten sposób tworzy się błędne koło, gdyż cały czas mamy ochotę podjadać.
Tak. Należy zjeść cały przygotowany zestaw – i to o właściwym czasie. Niekiedy bywa tak, że nie odczuwamy głodu, ale mimo wszystko nasz organizm potrzebuje regularnych zastrzyków energii. Eliminowanie posiłków z diety może przynieść niepożądane efekty.
Nie można zmieniać kolejności posiłków, gdyż każdy z nich jest przypisany do pory dnia, w której należy go spożyć – zawiera odpowiednie zbilansowanie składników odżywczych oraz właściwą kaloryczność. Przykładowo, śniadanie i obiad mają zwiększoną kaloryczność ze względu na zapotrzebowanie energetyczne organizmu w tych porach dnia. Dlatego też ważne są godziny, w jakich spożywamy konkretne posiłki. Śniadanie powinniśmy zjeść maksymalnie do godziny po przebudzeniu, kolację – minimalnie dwie godziny przed snem. Najkrótsza przerwa między posiłkami to 2 godziny, a najdłuższa – 5 godzin. Mitem jest, że nie powinno się jeść po godzinie 18.00. Przed snem powinniśmy zjeść odpowiednio zbilansowaną kolację, aby uniknąć wygłodzenia w czasie snu, podczas którego organizm również potrzebuje energii do prawidłowego funkcjonowania.
Powinniśmy przyjmować minimum 2 litry wody dziennie oraz dodatkowo 0,5 litra na każde 10 kg nadwagi. Zamawiając posiłki w ramach naszych programów, na Twoje życzenie dostarczymy codziennie 2 litry wody, niezbędnej dla osiągnięcia pożądanych rezultatów.
Powinniśmy unikać picia kawy, gdyż prowadzi ona do odwodnienia organizmu. Jeśli jednak bardzo lubisz kawę i dosłownie nie możesz bez niej żyć, najlepiej, gdy wypijesz ją bezpośrednio po zjedzonym posiłku.
Osoby, które chcą schudnąć, powinny zupełnie odstawić alkohol, gdyż spowalnia on metabolizm. Dlatego jeśli chcesz, by procent Twojego zadowolenia z efektów odchudzania był większy, zdecydowanie pożegnaj się z wysokoprocentowymi napojami.
Dzięki korzystaniu z programów Zielonego Widelca w ciągu kilku miesięcy Twoje nawyki żywieniowe zmienią się na dobre. Po tych paru miesiącach będziesz odczuwać potrzebę regularnego, zdrowego jedzenia, a to, co niezdrowe, będziesz omijać szerokim łukiem. Trzymanie dobrej diety nie będzie już problemem, ale stanie się czymś naturalnym i będzie wynikało z dobrze funkcjonującego organizmu. A gdy poczujesz, że jakość Twojego życia znacznie się polepsza, nigdy już nie wrócisz do dawnych złych nawyków.
Dostawy realizujemy już od wczesnych godzin rannych, w godzinach 4.00-11.00. Przy składaniu zamówienia wspólnie z konsultantem ustalasz preferowany przedział czasowy, w którym dostaniesz swój zestaw do drzwi. Możemy przywieźć Ci go wczesnym rankiem, by dać Ci możliwość zabrania go do pracy. Posiłki możemy również dostarczyć wprost do Twojego biura, jeśli tak jest dla Ciebie wygodniej.
Jeśli wyjeżdżasz, np. na weekend, jesteśmy w stanie dostarczyć Ci zestaw sobotni i niedzielny razem z dostawą piątkową, tak aby nie przerywać diety. W trosce o najwyższą jakość i świeżość dań dostarczamy maksymalnie 3 zestawy na raz. Natomiast jeśli wyjeżdżasz na dłużej lub po prostu danego dnia nie chcesz otrzymać dostawy, wówczas program automatycznie wydłuża się o te dni, zatem niczego nie tracisz. W trosce o Twoje postępy, na czas, kiedy nie możesz korzystać z naszych posiłków, wyślemy Ci e-maila ze szczegółową instrukcją, co, ile i kiedy jeść.
Oczywiście. Dajemy Ci możliwość zmiany godziny i miejsca dostarczenia posiłków. Możesz to zrobić do godz. 18.00 w tygodniu oraz do godziny 14:00 w soboty w dniu poprzedzającym dostawę, kontaktując się telefonicznie z konsultantem.
Dostawa w obszarze administracyjnym Warszawy jest bezpłatna.
Niestety, dostawy realizujemy wyłącznie na terenie Warszawy.
W trosce o najwyższą jakość posiłków, warzywa, owoce, mięso, ryby itd. kupujemy w dniu poprzedzającym dostawę. Dlatego, aby zawiesić dostawę na dany dzień musisz nas poinformować najpóźniej do godziny 11:00 dzień roboczy przed dostawą. Przypominamy, że w weekendy biuro nie pracuje, więc zawieszenie dostawy poniedziałkowej możesz zgłosić najpóźniej w piątek do godziny 11:00.

Ciasteczka to jedyna niedietetyczna rzecz u nas. Korzystamy z nich w celu świadczenia usług. Zmiana ustawień plików cookie jest możliwa w każdym momencie.